JAK SE STARAT O ČERSTVÉ TETOVÁNÍTetování se hojí individuálně, u menšího tetování cca 1-2 týdny, u většího i více.

Tetování se cca do tří dnů zacelí a začnou se tvořit stroupky. Až se stroupky odloupnou (samy od sebe, neloupejte násilím) , je tetování zahojeno.

Ve zkratce je důležité, aby čerstvé tetování bylo čisté (čerstvá rána), nenamáčelo se a mělo by co nejvíce dýchat .. :) ale také nebýt příliš suché až se vytvoří stroupky, takže přiměřeně mazat :)


Co dělat jak přijdu domů


1. Folii odstraňte cca po dvou hodinách, popřípadě pokud tetování skončilo pozdě večer, můžete nechat přes noc na tetování prodyšnou gázu nebo obvaz (pokud doma máte)

2. Tetování jemně omyjte vlažnou vodou (popř. s přídavkem speciálního mýdla, nikoliv však normálního mýdla na ruce) pomocí prstů nebo ubrousku.

3. Potom nechte pár minut tetování dýchat a naneste tenkou vrstvu krému přípravku určeného na tetování (může být i Bepanthenol, nikoliv však vazelína. Skvělé jsou přírodní produkty jako bambucké máslo). Vždy naneste přiměřené množství a vmasírujte do pokožky tak, aby na tetování zůstala tenká vrstva.

Čerstvě po tetování noste prodyšné oblečení (ne uplé), abys ste jej ochránili před přímým sluncem (hlavně v létě), je důležité aby tetování dýchalo. Také se z těchto důvodů vyvarujte nadměr ného cvičení.Následná péče


Mazání

V následující dnech až týdnech (než se tetování zahojí) opakujte mazání cca 3 krát denně dle potřeby. Než se vytvoří stroupky opakujte i omytí tetování před namazáním (1-2*denně, přibližně první dva dny). . Je také dobré se o tetování starat i po zahojení v následujících letech a občas jej ,hlavně v létě, namazat aby jeho barvy zůstaly živé.Koupání

S čerstvým tetováním se nesmíte koupat a zezačátku, než se vytvoří stroupky, nejlépe ani sprchovat (vždy je lepší když tetování zakryjete například potravinářskou fólií, menší kontakt s vodou při sprchování nevadí, ale tetování potom opatrně osušte).Tetování v létě

Pokud se necháváte tetovat v létě, je hojení obtížnější kvůli pocení a vystavení slunci. Tetování na slunci bledne. Čerstvé tetování by ste v létě neměli vystavit slunci (sami ucítíte pálení), proto přes něj noste oblečení nebo nějakou přikrývku. Stejně tak nemůžete navštívit například solárium.Hojení

Nové tetování je čerstvá rána, vyvarujte se mechanického znečištění (prach, vlasy, smítka z oblečení atd., proto se tetování zezačátku před namazáním omývá).

Při hojení může dojít ke svědění kůže, ale tetování nesmíte poškrábat (mohlo by to poškodit kůži a zanesla by se infekce).

Pohyb- pokud je tetování na obtížnější části těla, kde se kůže více natahuje, je pravděpodobnější že by mohlo popraskat.